CÁKAT
Sem vložte podnadpis

Čekají nás horké dny, co dělat jiného?

Než nechat děti cákat.

Tak rychlé, jednoduché a uvolňující hraní v horkých dnech jen tak nenajdeme.

Potřebují děti upustit páru a vy alespoň chvilku pro sebe? Voda je skvělý pomocník. Požádejme ji o pomoc. Dokáže zabavit divochy i víly. Pro každého se může stát partnerem do hry i učitelem.

1. Rozhlédněte se, kde bude nejvhodnější místo, lokalita na cákavé hry. Může to být louka s potůčkem, ale i vana u vás doma, nebo jen lavor s trochou vody. Děti si umí hrát se zdánlivým málem.

2. Dětem stačí vodu zahlédnout, hned vidí příležitost k velkolepým hrám. Domluvte se, co je v pořádku a co už vám, či prostoru vadí.

3. Nechte děti řádit, tvořit, objevovat samotné, nebo se k nim občas přidejte. Budete cítit uvolnění a dávku endorfinů i u sebe.

Kdy naposledy, jste zažili vodní bitvu na vlastní kůži? Nemáte chuť, alespoň na chvilku? Inspirujte se v cákacích hrách a odstartujte ty své:


Nevyžádané rady:

1. Někdy to stojí čas vše připravit, dojít k rybníčku, potůčku, uklidit koupelnu, kaluže....ale stojí to za to, nechme děti vyřádit. Nemysleme jen na to, že křičí, šlapou a stříkají kam nemají. Pozorujme jejich radost, nadšení, výdrž. Hrajme občas s nimi, pokud nás to alespoň trochu láká. Ucítíme na vlastní kůži, adrenalin ze hry a hlavně tu společnou radost.

2. Pokud nemáme vodu někde v okolí, zkusme to doma v koupelně. Zacákaná zrcadla se pak vyleští, záplava na zemi se vytře. Nemusíme cákat každý den, ale občas jim delte prostor a čas. U nás vodní hry byla má záchrana, když už mi vše doma rostlo přes hlavu. Naštvané děti se ve vaně proměnily ve spokojené lachtany. Alespoň na krátký čas, kdy já mohla vše rozdýchat a uklidnit především sebe. Pak šlo vylovit lachtany a společně zdolávat další už v klidnější atmosféře.

Navlhlé čtení: