Houuupačky
Sem vložte podnadpis

Nechte se rozhoupat k novým hrám.

Jednoduchost nabízí možnosti, startuje kreativitu.

Hlavně nezapomeňte, že pády k životu patří! Odřeniny, šrámy i chuť zkusit to znovu jsou důležitou součástí dětství. Nemusíme děti ochraňovat všude. Příroda je skvělá učitelka. Nechte malé objevitele někdy v péči přírody. Rozhodně tím vyrostou.

Příroda se houpá

V přírodě nemusíme nic stavět. Stačí děti vypustit. Najdou si ty nej výzvy pro sebe a své tělo.

Jednoduchost

Houpat se lze na všem. Stačí provaz, klacek a nechat děti testovat. Nechte se překvapit, co vymyslí.

Houpačka - terapeut

Řádění na houpačce může skvěle uvolnit napětí, zahnat špatnou náladu, vyladit skupinu či společný čas.

Houpačka - učebna fyziky.

Houpačky jsou skvělí učitelé. Učí tělocvik, fyziku a mnohem víc. Jen stačí dát dětem volný prostor a čas testovat.

Mikro-houpačky

Houpat se mohou i hračky. Houpat se můžeme i doma. Je to hraní s bádáním a baví i nejmenší. Kdo je těžší? Děda nebo lvíče? Stačí pár kostiček nebo něco kulatého a pozvat hračky na hřiště.

Houpačka umí i střílet

Doporučujeme vyzkoušet raketovou houpačku. Stačí vhodně skočit. Vystřelit můžeme hračky, polštáře či boty. Starší děti mohou zkusit vystřelit do trávy i sebe.

Silniční houpačky

Auta milují adrenalinovou jízdu. 

Houpačka umí posunout hraní s auty. Silnice jsou najednou plné adrenalinu. Auta musí skákat, překonávat překážky nebo mohou závodit, které dojede dřív dolů. Opět děti nasávají fyziku v praxi, co vše ovlivňuje rychlost aut (tvar, váha, sklon, délka?). 

Houpačka v našem těle

Kouzlení s rovnováhou je krásná hra plná radosti, trpělivosti, rozčílení, překonávání překážek. Malé děti mohou k balancování používat víc prstů, každý si určí svou výzvu. Není třeba srovnávání, důležité je vlastní sebehodnocení.

Houpačkové dráhy

Z houpaček může vzniknout i báječná opičí dráha nebo odrazový můstek. Skokem se dostáváte kamkoli, stačí jen pár prken navíc.

Houpačky jako přenášedla

Přenášedla přesunou děti kamkoli si jen dovedou představit - mezi piráty, do vesmírné rakety, na rozbouřené moře.

Netlačme, každý se houpá jinak.

 Nezapomínejme, že každé dítě je jiné. Někdo miluje výšky, testuje vše nové hned tady a teď. Někteří objevitelé raději pozorují z dálky, jak se co chová. Někteří rádi opakují naše kroky, a teprve když si vše bezpečně vyzkouší, pustí se do svého vymýšlení. Nechme to na nich, my jim jen nabídneme houpací nápady a uchráníme volný prostor a čas pro jejich hraní.