Lapač zážitků
Sem vložte podnadpis

29. výzva: Chyťte své společné zážitky a vytvořte si

Lapač splněných snů, či zážitků

Jak: Můžeme zážitky zapisovat, kreslit, nebo si udělat malou výstavku, či krabici Lapač zážitků, kam lze schovávat předměty, které nám připomínají místo, čas, zážitek.

Proč: Způsobů jak polapit zážitky je mnoho, ale cíl je jeden, uchovat silné společné chvíle. Mít příležitost se na moment zastavit, ohlédnout a uvědomit si, jak krásný/ silný čas jsem prožili.

Nevyžádané rady:

1. Doporučujeme lovit zážitky po omezenou dobu - např. prázdniny, výlet do hor, čas s babičkou. Lépe pak rozhodujeme a vybíráme to nejzajímavější. Ze zápisků můžeme udělat výstavku, nebo sestavit knížku.

2. Krabice Lapač zážitků, by měla být spíš malá ať si nazahlcujeme prostor. A učíme se s dětmi vybírat, rozhodovat, vyhodnocovat.

3. Najděte si společný čas se ohlédnout, připomenout, znovu vyprávět (kdo kam spadl, namočil se, kde byl krásný výhled, báječný piknik, noc pod hvězdami, objev atd.)

Tip: Po čase doporučujeme krabici se zážitky poslat zpět do přírody, nebo třeba zakopat jako poklad.  Ty nejsilnější zážitky zůstanou přeci v nás.

Čtení plné malovaných i psaných zážitků.