prosinec 2016
Sem vložte podnadpis

1. prosinec    Kouzlo předvánočního času. Voní, hřeje i mrazí.

4. prosinec        Vlhko a mráz? Krása zaručena. Někdy se dětem ven nechce, tentokrát nutily ony mne. Několikrát za den. Pak už vyrážely samy s foťákem. Příroda je vzácná galerie. Aktualizuje výstavy velmi rychle. 

     Lovíme mraky

1.-7. prosinec         Mrazivá obloha nabízí tisíce barev. Pozorujeme východ, západ, jednu hodinu nebo celý den. Vše se řídí chutí, výdrží a barvami na obloze. Někdy děti vymýšlí příběhy, básničky či se jen kochají.

8. prosinec          Opět lego na ledě. Tentokrát jsme ve vesmíru na zmrzlé planetě s posádkou Star Wars. Nakonec jsme bádali, jak rychle led taje a co ho zahřívá. Lego a fyzika jsou kamarádi.

10. prosinec       Mikulášské překvapení pro přátele. Mapa tajemství, dobrodružství venku, radost, sdílení. Děti si zařídí vše, co potřebují.

10. prosinec         Když se potkají led a jarní počasí. Co vše se dá vymyslet s ledem? Dětská fantazie je nekonečná. Lovení ledu, puzzle, záchranná mise pro kameny, bojovníci, ledová televize, příbory či mobil, led na vlastní kůži. Ačkoli vydržely u ledu skoro dvě hodiny, měly mokré nohy a zmrzlé prsty, překvapivě nenastydly.

10. prosinec       Skutečná práce baví víc než hračky. Čím menší, tím víc je práce baví. Jak rostou, často klesá i nadšení z běžných "povinností".

27. prosinec            Konečně Martin, alespoň na poníkovi. A tak se bobovalo (s pohonem), malovalo, stopovalo. Mamka byla opět první, komu bylo zima. Když už jsou venku, jsou tam spokojené a nechtějí domů.

28. prosinec               Voda, led, sníh všude. Jak si hrát venku? Vyšli jsem jen na chvilku prozkoumat horský deštný prales. Byl z toho dlouhý výlet plný kluzka, mokra, zdánlivého nepohodlí, ale především radosti ze hry, překonávání překážek i sebe sama.

31. prosinec         Co se vejde do posledního dne roku? Prolézačka hned po ránu. Oblíbená hra na lávu na podlaze. Kuličky na výletě. Záchranná stanice pro dinosaury. Ale hlavně hurá ven. Slunko, led, les, skály, výhledy. Dětem se moc líbilo moře z mraků. Hrály si na víly, draky, poletuchy, cokoli létavého. Přejeme vám i nám, ať je na co se s radostí, dojetím, i strachem a láskou dívat v novém roce.