VÍC SE SMÁT
Sem vložte podnadpis

Tentokrát opět spíš rodičovská výzva, protože děti to zvládají hravě každý den. Někdo si dal tu práci (a nebyl sám) a spočítal kolikrát za den se zasmějí děti a kolikrát dospělí.

Jaký je váš ODHAD?

DĚTI : DOSPĚLÍ


Rozdíl je neuvěřitelný

300 : 14

Rozdíl je neuvěřitelný 4 leté DĚTI se denně zasmějí 300x : zato my průměrní DOSPĚLÍ jen 14x(dle knihy Mnich, který prodal své Ferrari, Robin S. Sharma - mimochodem doporučujeme k přečtení, nebo poslechu jako audio nahrávku. Pro myšlenkové občerstvení stačí třeba jen 15 minut při vaření).

Nabízíme jednoduchou výzvu pro tento týden:

VÍC SE SMÁT

1. Krok - pozorovat děti, čemu a jak se smějí

2. Krok - učme se od svých zkušených učitelů a smějme se kdykoli se smějí děti

3. Krok - hledejme sami důvody k malému úsměvu i záchvatu smíchu

4. Supervýzva pro pokročilé - když na nás jde rozčílení, zkusme ho vyměnit za smích

6 + 1 důvodů PROČ se smát?

To všichni víme. SMÍCH:

1. LÉČÍ Ať jsme zdraví, či nemocní. Smích vyplavuje hormony radosti a prodlužuje život.

2. UVOLŇUJE OKAMŽITĚ Smích dává tolik potřebnou uvolnění a startuje pohodu nám i okolí. Zasmát se je lepší než tabulka čokolády, voňavá káva či konzultace s terapeutem.

3. UDRŽUJE NADHLED, protože kdo se umí smát sám sobě, nebere se tak vážně a dává dětem báječný vzor pro radostný život, bez přehnaného egoismu.

4. SPOJUJE Všimněte si, jak když se s dětmi opravdu hluboce smějeme, dostáváme se k sobě blíž i když ještě před chvílí tu byla zuřivá, vzteklá zóna. Pokud se dokážeme smát, vše se vyřeší rychleji.

5. DÁVÁ SPOKOJENOST DO ŽIVOTA Když se smějeme, často cítíme spokojenost tady a teď, se sebou samým, se svým životem. Čím častěji budeme mít úsměv na obličeji, tím víc budeme spokojenější rodiče a průvodci dětí.

6. SLUŠÍ NÁM Kdo má úsměv na rtech, jakoby zářil. Je to make-up, který nemusíte večer odličovat, klidně s ním jděte spát a ráno se probouzejte.


TIP: STARTUJE HRY Smích vytváří pohodovou atmosféru, bezpečné prostředí, otevřený čas. Smích je startér, urychlovač i výsledek HRY.

RADY nejen moudrých, ale i radostných:

1. "Dovede-li se člověk zasmát sám sobě, nevyjde ze smíchu po celý život." Seneca

2. "Úsměv je světlo, jež se ukáže v okně obličeje a naznačí, že srdce je doma." Louis Schmidt

3. "Člověk, který se směje, je jako baterka, která se nabíjí." Miroslav Horníček


Přejeme příjemné dobíjení celý smějící se týden.

ps: malá rada na závěr, kdykoli na vás půjdou chmury, naštvání, beznaděj a nemáte kolem sebe žádné smějící se dítě, jako lék, sežeňte si zrcadlo a vykouzlete úsměv sami sobě. Opravdu to funguje. Pro naše svaly v obličeji je to jen malý pohyb, pro naši náladu zázračná změna.