Bílá peřina
Sem vložte podnadpis

Sníh je kouzelný materiál. Dnes vzácný. Díky tomu můžete pozorovat, jak málo stačí ke svobodné hře. Nový materiál, nový prostor, nové výzvy, zkušenosti, nové nepohodlí. Vše přichází, tak snadno. My nemusíme nic. Jen se dívat.

Bílý kontakt

Sníh láká k hrabání, válení, boření. Užijte si to. Hry se střídají, ale potřeba fyzického kontaktu se sněhem zůstává. Pokud se obáváte vy, oblékněte sebe i je...ať vás nic neomezuje. Pokud jsou děti nadšené a v pohybu, nenastydnou.

Hry na nebezpečí a záchranu

Nezáleží na věku, prostoru, čase, ale vždy se vyskytne hra s tématem hrozícího nebezpečí a následné záchrany. Tady hrozila nejprve lavina, pak doba mrazivá, nakonec noc. Záchranné akce jsou také velmi oblíbené. Účastní se helikoptéra, pes, doktorka, lyžař, medvídě. Role se střídají. Občas je náročné se domluvit, jak to vše dopadne. Ale zvládnou to. Motivace hrát si jim pomáhá. Můžete vše nechat na nich, nebo hrát jen určenou roli (zachraňovaného obvykle:).

Sněžní sochaři

Nestačí jen sněhulák. Vyzkoušet můžete i postavit sněžnou ZOO. Každý vytvoří jedno, nebo víc zvířat. Pak společně hádáme, co která figurka může být. Žádná možnost není špatná. Každý to vidí jinak. A co když nevidí? Stavěli jste sněhuláka po slepu? Je to velká legrace. Pokud to hodně nejde. Rozdělí se skupinka na některé vidící a pár/jednoho slepce. Ale všechny bolí bránice od smíchu.

Sněžná kuchyně

Z blátivé kuchyně obratem vytvořte bílou kuchyň. Nebo stačí vzít na procházku hrnec a vařečku.

Stopování

Sníh je výzvou pro detektivy. Po čerstvém zasněžení, je to největší dobrodružství. Baví je stopovat zvířata, lidi, dopravní prostředky. K stopování si děti často vymyslí různé příběhy (někdo se ztratil, zatoulala, byl ukraden...).

Sjezdy jinak

Boby, sáňky, podsedáky jsou jistota. Ale zkuste vymyslet na čem všem se dá ještě sjíždět. Pytle, igelitky, pekáče, hrnce, kartón, či koberce. Jsou to fyzické i badatelské výzvy. Co jak drhne, klouže, brzdí.